Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Amerika'da Eğitim Bursları - En İyi Universiteler,Maliyet,Şartlar ve Alımlar 2020-2021

Uluslararası öğrenciler ABD’deki için rekabetçi bursları keşfedin!

ABD, dünya standartlarında birçok üniversite ve koleje ev sahipliği yapar ve bunların birçoğu, uluslararası öğrencilerin Amerika’daki eğitimlerini. finanse etmelerine yardımcı olması için burs imkanı sunar. Bu burslar başarılı uluslararası öğrencilere burs imkanı sunar ve bu öğrenciler, bursun kriterlerine, başvurdukları bölüme, kurumun ne kadar sunduğuna göre yarım ya da tam ödemeli burs imkanına sahip olabilirler.

Amerika’da bir bursa başvuracağınız zaman, burs kriterlerini iyice kontrol ettiğinizden emin olun ve başvuru süreci ve başvurunun son tarihi hakkında her şeyi bildiğinizden emin olun. Bunun için, yurt dışı eğitimi yolculuğunuzun her anında yanınızda olacak IDP danışmanınızdan da yardım talep edebilirsiniz.

Amerika’da burs başvurusu için değerlendirme kriteri nelerdir?

Birçok burs için en önemli kriter iyi bir akademi başarıdır ancak bu gideceğiniz bölge, seçtiğiniz konu ve hangi seviyede eğitim alacağınız gibi faktörlere de bağlıdır. Bazı burslarda ders dışı aktiviteleriniz, gönüllülük çalışmalarınız da sizin yararınıza kullanılabilir. Her bursun kendine özel değerlendirme kriteri olduğunu unutmayın. Bazıları için sadece başvurmak yeterli olurken diğerleri için diğer birçok koşulu yerine getirmeniz gerekebilir. Örneğin bazı araştırma odaklı bölümlerde yazılı bir ödev sunmanız gerekebilir. Eğer şüpheleriniz varsa üniversitelerin kabul merkezleriyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bursların değeri – Ne kadar miktarda para içerir?

Bursun ne kadar parayı içerdiği ve ne kadarla ödüllendirdiği kurumlara göre değişiklik gösterir. Burs edinmek için başkalarıyla rekabet halinde olabileceğiniz bir şeydir ve bu yüzden bir an önce başvurmanız oldukça önemlidir. Prosedürlere üniversiteye girmek istediğiniz giriş tarihlerinden 8 -12 ay öncesinden başlamanızı önerebiliriz. Eğer herhangi bir yerde yardıma ihtiyacınız olursa IDP danışmanları size bu konuda yardımcı olacaktır.

Amerika’da burs başvurusunda bulunmak için istenilen dokümanlar nelerdir?

Burs için başvurduğunuzda, bursu verecek kurumun web sitesini kontrol edin ve gerekli tüm dokümanları karşılayabildiğinizden emin olun. Ancak, bursa başvuran kişilerden kurumlar tarafından en çok istenilen belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Tamamlanmış bir burs başvuru formu
 • Akademik transcript/diploma kopyası
 • Pasaport/Kimlik kopyası
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu
 • (SAT, ACT, GRE, GPA gibi) Sınav skorları
 • Dil yeterliliğinizi gösteren belge IELTS gibi

Bazı kurumlar makale, sağlık belgesi gibi ek belgeler de talep edebilir.

Amerika’da başvurabileceğiniz en iyi burs imkanları

Burada Amerika’nın lider üniversiteleri tarafından uluslararası öğrenciler için sunulan en iyi burs imkanlarını sizler için listeledik. Bunun sadece gösterge listesi olduğunu, burs detayları ve sizin profilinize en uygun bursları belirlemek için IDP danışmanlarınızla konuşmanız gerektiğini lütfen unutmayınız. Şimdi randevunuzu alın.

Üniversite

Burs

Burs değeri (ABD$)

Nitelikler

Tulsa Üniversitesi – Kaplan International

Tulsa Üniversitesi Lisans Bursları

22,000 dolara kadar

Tulsa, koşulları iyi karşılayan uluslararası öğrencilere Uluslararası Liderlik Bursları sunuyor. Gerekli dokümanlarla bir bölüm için üniversiteye başvurduğunuzda otomatik olarak burs için değerlendirilirsiniz.

Burslar, ders dışı aktiviteleriniz ve liderlik deneyimlerinizin yanı sıra önceki eğitimlerinizin akademik değerlerine göre ödüllendirilir. Üniversitede 2,0 GPA’nin üzerinde ve tam zamanlı öğrenci olduğunuz sürece, verilen ödül her 4 yılda yenilenir.

Washington State Üniversitesi – INTO USA

Uluslararası Freshman Akademik Ödülleri

8,000$ - 16,000$

Bu başarı odaklı burs; daha düşük not ortalamasına (gpa) sahip öğrenciler için 8,000$’a kadar olan ve daha yüksek not ortalamasına sahip öğrenciler için 16,000$’lık olarak ikiye ayrılır.

Öğrenciler burs değerlendirilmesi için WSU başvurusunu tamamlamış olması gerekir. Başka bir burs başvurusuna gerek yoktur.

Florida Institute of Technology

Panther Fund Başarı Bursu

10,000 $’a kadar

Bütün uluslararası başvuruları Panther Fund Başarı Bursları için değerlendirilir. Bursların değeri öğrenciler arasında değişir ve finansal ihtiyacı olmasa bile sunulur.

California State Üniversitesi – Northridge

Başkanlık Bursu

10,000 $

Northridge Burs Programı 3 bölümden biri için geçerlidir. Bu ödül, lisans öğrencileri için önemli projelerde fakülte danışmanlarıyla çalışma fırsatı verir. Bu prestijli ödül, 3,5 not ortalaması ile 60 kredi kazanmış Cal State Northridge lisans öğrencileri için ya da bahar sömestrının sonuna kadar 24 Northridge kredisi kazanmış transfer öğrencileri için geçerlidir. Bursun alıcıları, Northridge lisans öğrenciliğine devam ediyor olmalı ve bursla beraber Matador Kitabevi’nden ders kitabı indirimi alacaktır.

South Florida Üniversitesi

USF Green & Gold Ödülleri

 

 • Başkanlık ödülü: $48,000
 • Yönetim ödülü: $36,000
 • Bilgin ödülü: $24,000

 

Tüm Green & Gold ödülleri, kısmi eyalet dışı eğitim ücreti muafiyeti şeklindedir; gerçek ödül değeri, öğrencinin her dönemde aldığı kredilere göre değişir.

Valparaiso Üniversitesi

Freshman Bursları

 • Yönetim Kurulu Bursu: Yıllık 30,000$
 • Başkanlık Bursu: Yıllık 24,000 – 27,000$ 
 • Onur Bursu: Yıllık 22,000 – 23,000$ 

Kabul edilmiş her yeni öğrencinin burs için otomatik değerlendirmeye alınan dosyaları bulunur. Öğrenciler, herhangi bir akademik burs verilirse kabul teklifi ile bildirilecektir.

Bütün burslar, “Tatmin Edici Akademik İlerleme” devam ettiği sürece yenilenebilir.

Önerilen Makaleler

Bir bölüm bulun

Find a course with IDP that best suits you. IDP education will assist you in selecting the best course and the leading university.

Amerika eğitim sistemi

Okul araştırmaya başladığınızda Amerikan eğitim sistemini tanımanız önemlidir. Bu, seçeneklerinizi daraltmanızı ve eğitim planınızı geliştirir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin