Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Avustralya'da Öğrenci Sigortası

Sigorta yaptırarak kendinizi ve ailenizi koruma altına alın

Sağlığınızı, evinizi ve eşyalarınızı korumaya yardımcı olacak sigortanın kapsamına iyice düşünüp öyle karar vermeniz gerekir.

Sağlık sigortası

Göçmenlik ve Sınır Koruma Dairesi, geçici öğrenci vizesi olan öğrencilerin tümünün, Avustralya’da alacakları eğitimin tam süresini kapsayacak şekilde Yabancı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) yaptırmalarını bir vize şartı olarak zorunlu kılmaktadır. Öğrencilerin kendi ülkelerinden ayrılmadan önce yaptırmaları istenen OSHC, Avustralya’da eğitim gören uluslararası öğrenciler için tıbbi masrafları ve hastane bakımını kapsayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Avustralya’da eğitim gördüğünüz süre boyunca, kendiniz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kimseler (örneğin, bir eş veya çocuk) için Yabancı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) yaptırmanız gerekmektedir.

OSHC; doktor ziyaretleri, hastanede yaptırılan bazı tedaviler, ambulans hizmetleri ve bazı ilaçları kapsayacak şekilde genel sağlık hizmetlerinden yararlanmanıza yardımcı olur.

Sahip olacağınız avantajlar seçtiğiniz sigorta kapsamına bağlı olacaktır. Bu nedenle, sigortanızın neleri kapsayıp neleri kapsamadığını öğrenmek için poliçeyi dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

Ayrıca, kendiniz veya aileniz için özel sağlık sigortası yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Sağladığı avantajlar üyelik maliyetleri ve uygun olup olmama durumunuz, seçtiğiniz sigorta fonuna veya poliçeye bağlı olarak değişebileceğinden, konuyla ilgili araştırmanızı yapmanızda fayda vardır.

Ev ve eşya sigortası

Ev ve içerik sigortası, içinde yaşadığınız bina ile birlikte mobilyalarınız, kıyafetleriniz ve ev gereçleriniz gibi eşyalarınızı kapsar.

Ev kiraladığınızda, bina sigortası için endişelenmenize gerek yoktur; ancak kaybolması ya da çalınması halinde bir yenisiyle değiştirmenin güç olacağı bir takım değerli eşyalara sahipseniz, eşya sigortası size bu konuda yardımcı olabilir.

 

Önerilen Makaleler

Para Yönetimi ve Yaşam Giderleri

Avustralya’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bilmek harika bir başlangıç noktasıdır, ancak yaşadığınız yere bağlı olarak yaşam maliyetinin daha yüksek veya daha düşük olabileceğini unutmayın.

Sağlık ve Destek Hizmetleri

Yardıma ihtiyaç duyuyorsanız sormaktan çekinmeyin. Yeni bir ülkeye taşınmak kolay bir süreç değildir. Adapte olmakta zorluk çekiyorsanız ya da size haksız veya ayrımcı bir şekilde davranıldığını düşünüyorsanız, konuyla ilgili destek hizmetleri mevcuttur.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin