text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Neden Avustralya'da Eğitim?

Avustralya’nın sizin için uygun bir seçenek olmasının “kalite” esaslı iki nedeni

Eğitiminizi ilerletmek, dünya standartlarında bir diploma almak veya kariyerinizi hızlı bir şekilde ilerletmek istiyorsanız, Avustralya size bir dizi fırsat sunmaktadır. İster MBA yapmak için, isterseniz mühendislik, beşeri bilimler programı veya İngilizce dil kursu için tercih ediyor olun, sağladığı yaşam standardı, akademik üstünlük ve uluslararası öğrencilere sunduğu destek açısından Avustralya’yı geçmek çok zordur. Avustralya’nın Melbourne, Sydney, Canberra, Adelaide ve Brisbane gibi başkentleri, dünyanın en iyi 30 şehri arasında yer almaktadır.

Yaşam Kalitesi

Yaşam kalitesi sıralamasında, Avustralya dünyanın en iyisi olan Norveç’ten hemen sonra gelir. Gelişmiş altyapısı, dünya lideri sağlık hizmetleri, faal toplu taşıma sistemi, sayısız öğrenci hizmetleri ve nispeten ucuz olan yaşam maliyeti ile Avustralya, yurtdışında eğitim görmek isteyenlerin sığınacakları güvenli bir limandır. Ülke, öğrencilerin yaşam kalitesi, çalışma olanakları, yaşam giderleri ve sahip olduğu öğrenci birliği açısından değerlendirildiğinde dünyanın öğrenciler için en iyi olan 30 şehrinden beşine sahiptir.

Ayrıca Avustralya Hükümeti, ülkesinde eğitim görmek isteyen yabancı öğrencilere 200 milyon dolarlık burslar, çeşitli alanlarda çalışma/iş vizeleri, çok sayıda araştırma fırsatı ve mezun olduktan sonra sürekli oturum iznine sahip olma olasılığı gibi birçok teşvik de sunmaktadır.

Eğitim Kalitesi

Avustralya, Tertiary Education Quality and Standards Agency (TEQSA) adı verilen, yükseköğrenim için ulusal çapta düzenleyici ve kalite kontrol sağlayıcı bir kuruma sahiptir. Bu kurum, kalite durumunu takip etmek amacıyla Avustralya Hükümeti tarafından, üniversite ve üniversite dışı yükseköğrenim sağlayıcılarını bağımsız Yükseköğretim Standartları Panelince belirlenen bir dizi standartlar çerçevesinde düzenlemek üzere kurulmuştur. Buna ek olarak, Yurtdışı Öğrenciler için Eğitim Hizmetleri (Education Services for Overseas Students - ESOS) yasası şunları koruma altına alır:

  • Tüm uluslararası öğrencilerin refahı
  • Öğrencilerin eğitim deneyiminin kalitesi
  • Güncel ve doğru bilgilerin verilmesinin sağlanması

 

Sonraki Adımlar

What's it like to study in Australia?
 
 

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin