Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Neden Avustralya'da Eğitim?

Öğrencilerin Avustralya'yı seçmelerinin bol sebebi var, peki sizinki hangisi?

Avustralya’nın sizin için uygun bir seçenek olmasının “kalite” esaslı iki nedeni

Eğitiminizi ilerletmek, dünya standartlarında bir diploma almak veya kariyerinizi hızlı bir şekilde ilerletmek istiyorsanız, Avustralya size bir dizi fırsat sunmaktadır. İster MBA yapmak için, isterseniz mühendislik, beşeri bilimler programı veya İngilizce dil kursu için tercih ediyor olun, sağladığı yaşam standardı, akademik üstünlük ve uluslararası öğrencilere sunduğu destek açısından Avustralya’yı geçmek çok zordur. Avustralya’nın Melbourne, Sydney, Canberra, Adelaide ve Brisbane gibi başkentleri, dünyanın en iyi 30 şehri arasında yer almaktadır.

Yaşam Kalitesi

Yaşam kalitesi sıralamasında, Avustralya dünyanın en iyisi olan Norveç’ten hemen sonra gelir. Gelişmiş altyapısı, dünya lideri sağlık hizmetleri, faal toplu taşıma sistemi, sayısız öğrenci hizmetleri ve nispeten ucuz olan yaşam maliyeti ile Avustralya, yurtdışında eğitim görmek isteyenlerin sığınacakları güvenli bir limandır. Ülke, öğrencilerin yaşam kalitesi, çalışma olanakları, yaşam giderleri ve sahip olduğu öğrenci birliği açısından değerlendirildiğinde dünyanın öğrenciler için en iyi olan 30 şehrinden beşine sahiptir.

Ayrıca Avustralya Hükümeti, ülkesinde eğitim görmek isteyen yabancı öğrencilere 200 milyon dolarlık burslar, çeşitli alanlarda çalışma/iş vizeleri, çok sayıda araştırma fırsatı ve mezun olduktan sonra sürekli oturum iznine sahip olma olasılığı gibi birçok teşvik de sunmaktadır.

Eğitim Kalitesi

Avustralya, Tertiary Education Quality and Standards Agency (TEQSA) adı verilen, yükseköğrenim için ulusal çapta düzenleyici ve kalite kontrol sağlayıcı bir kuruma sahiptir. Bu kurum, kalite durumunu takip etmek amacıyla Avustralya Hükümeti tarafından, üniversite ve üniversite dışı yükseköğrenim sağlayıcılarını bağımsız Yükseköğretim Standartları Panelince belirlenen bir dizi standartlar çerçevesinde düzenlemek üzere kurulmuştur. Buna ek olarak, Yurtdışı Öğrenciler için Eğitim Hizmetleri (Education Services for Overseas Students - ESOS) yasası şunları koruma altına alır:

 • Tüm uluslararası öğrencilerin refahı
 • Öğrencilerin eğitim deneyiminin kalitesi
 • Güncel ve doğru bilgilerin verilmesinin sağlanması

Uluslararası öğrenciler için haklar

Hakların uygulanması ve tüketici koruması söz konusu olduğunda Avustralya'yı yenemezsiniz. Uluslararası öğrenciler için en titiz tüketici korumasına sahiptir. Avustralya Yurtdışı Öğrenciler için Eğitim Hizmetleri (ESOS) Yasası 2000 uyarınca, denizaşırı öğrencilere sunulan tüm programlar sıkı hükümet düzenlemelerine uygundur.

Soylu ödüllülerin ülkesi

Avustralyalı bilim adamlarından 15'i, Avustralya'daki mevcut eğitim ve araştırma fırsatlarını eski haline getiren çeşitli alanlardaki katkılarından ötürü Nobel ödülüne layık görüldü. Dünyada 1 milyardan fazla insan Avustralya tarafından yapılan yeniliklere ve keşiflere bağımlı. Ülke, IVF, serviks kanseri aşısı, penisilin, ultrason, Biyonik Kulak, Kara Kutu Uçuş Kayıt Cihazları ve daha fazlası konusundaki araştırmalarıyla bilinir. Araştırma beklentisi arayan Hintli öğrenciler, en iyi rehberleri, laboratuvarları ve tesisleri sağlayan fonlar açısından Avustralya hükümetinden projeleri için sonsuz destek bekleyebilirler.

IDP'den Öğrenci Temel Hizmetleri (SES)

Yurtdışında eğitim, seçtiğiniz üniversiteden (veya okuldan) bir kabul mektubu ve vize onayı almaktan daha fazlasıdır. Bu nedenle, tüm güçlüklerden tasarruf etmek için, IDP olarak Avustralya'da Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC), konaklama hizmetleri, vesayet ve refah hizmetleri, IDP ISIC öğrenci yardım kartı, IDP Yardım Hattı ve daha fazlası gibi belirli kurslar isteyen öğrencilerimize özel hizmetler sunuyoruz.

Avustralya hakkında eğlenceli bilgiler

 • Avustralya'nın toplam nüfusunun yüzde 47'si ülke dışında doğuyor
 • Avustralya'daki kadınlar Yeni Zelanda'dan sonra ikinci kez 1902'de oy kullanma hakkına sahip oldular.
 • Nüfusunun% 80'inden fazlası sahile 100 kilometre mesafede yaşıyor ve bu da onu en kentleşmiş kıyı konut nüfusu yapıyor
 • Koyunları Avustralya'daki bir kişiden daha fazla tespit edebilirsiniz. Sonuçta, insanlardan üç kat daha fazla koyun barındırıyor.
 • Yakınınızda bir posta kutusu mu arıyorsunuz? Büyük Set Resifi var!
 • Banana Benders'ı duydunuz mu? Onlar Queensland halkı.
 • Avustralya'nın dünyanın en büyük kamu tramvay sistemine sahip olduğunu biliyor musunuz?
 • Her 10 Avustralyalıdan 4'ü göçmendir.
 • Dünya spor sermayesi toplam nüfusunun% 70'ine haftada en az bir kez belirli bir rekreasyonel etkinliğe veya spora katılıyor.
 • 90'dan fazla ülkeden 526.932 uluslararası öğrenci

Kaynak:

** https://www.businessinsider.in/The-50-most-livable-cities-in-the-world-in-2018/articleshow/65454354.cms

Başlamaya hazır mısın? Avustralya'da eğitim seçeneklerinizi görüşmek için ÜCRETSİZ randevu alın.

Önerilen makaleler

Neden IDP?

IDP, uluslararası eğitimin dünya çapındaki lider kuruluşudur. Tüm öğrencilere ana dili İngilizce olan ülkelerde eğitim görme konusunda yardımcı oluyoruz. Başarımız, öğrencileri doğru ülkede, doğru üniversite veya eğitim kurumunda, doğru eğitim programıyla buluşturma becerimizden kaynaklanıyor.

IDP'nin farkı nedir?

IDP, yurtdışı eğitim hayatınıza bir adım önde başlamanızı sağlar. Avantajlarımızı öğrenin.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin