Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Neden Avustralya'da Eğitim Almalısınız? Nedenleri ve Faydaları

Öğrencilerin Avustralya'yı seçmelerinin birçok nedeni var, sizin ki hangisi?

Avustralya'da eğitim almanın avantajlarını merak ediyorsanız, eğitiminizi ilerletebileceğiniz, dünya standartlarında bir eğitim alacağınız, kariyerinizi hızlandıracağınız ve daha birçok fırsat bulabileceğiniz mükemmel bir yer olduğunu öğrenmenin zamanı geldi.

İster MBA, mühendislik derecesi, isterseniz de beşeri bilimler veya İngilizce dil eğitimi alın, Avustralya yaşam standardı, akademik mükemmelliği ve uluslararası öğrencilere verdiği destek bakımından rakipsizdir.

Avustralya'nın Melbourne, Sidney, Canberra, Adelaide, and Brisbane gibi başkentleri, uluslararası öğrenciler için dünyanın en iyi 30 şehri arasında yer almaktadır.

İlginç, değil mi? Yurt dışında eğitim hedefiniz olarak Avustralya'yı seçmek için daha fazla nedene ihtiyacınız varsa okumaya devam edin.

Avustralya'nın yaşam kalitesi nasıl?

Avustralya'daki yaşam kalitesi, dünyanın en iyisi olarak sadece Norveç'in gerisindedir. Gelişmiş altyapısı, dünya lideri sağlık hizmetleri, dinamik bir toplu taşıma yelpazesi, sayısız öğrenci hizmetleri ve nispeten uygun yaşam maliyeti ile Avustralya, yurt dışında eğitim görmek isteyenler için bir cennettir. Ayrıca ülke, yaşam kalitesi, istihdam olanakları, yaşam maliyeti ve öğrenci topluluğu açısından öğrenciler için dünyanın en iyi 30 şehrinden beşine ev sahipliği yapmaktadır.

Avustralya Hükümeti ayrıca uluslararası öğrenciler için 200 milyon dolar değerinde burs, birden fazla alanda iş vizesi, sayısız araştırma fırsatı ve mezun olduktan sonra daimi ikamet statüsü kazanma olasılığı da dahil olmak üzere birçok teşvik sunmaktadır.

Avustralya'nın eğitim kalitesi nasıldır?

Avustralya'nın yüksek öğrenim için ulusal ve düzenleyici bir kalite ajansına sahiptir - Üçüncül Eğitim Kalite ve Standartlar Ajansı (TEQSA). Avustralya Hükümeti tarafından kaliteyi takip etmek ve üniversite dışı yüksek öğretim sağlayıcılarını bağımsız Yüksek Öğrenim Standartları Paneli tarafından geliştirilen standartlara göre düzenlemek için kurulmuştur. Ayrıca, uluslararası öğrenciler için oluşturulmuş Eğitim Hizmetleri (ESOS) yasası ile birtakım unsurları da güvence altına alır. Bunlar:

 • Tüm uluslararası öğrencilerin refahı.
 • Öğrencilerin eğitim deneyimlerinin kalitesi.
 • Güncel ve doğru bilgilerin sağlanması.

Avustralya'da İngilizce becerilerimizi geliştirebilr miyiz?

Bilin bakalım ne var? İngilizce de uzmanlaşmak istiyorsanız, Avustralya, dil becerilerinizi test etmek için harika bir yerdir. Bu durum da Avustralya'da eğitim almanın avantajlarından biridir.

Sınıfta gördüğünüz ve öğrendiğiniz her şeyi; günlük hayatta uygulamaya koyabileceksiniz. Bu sayede yazma, okuma, dinleme veya konuşma üzerinde çalışabilirsiniz.

Tabi ki, bu sürecin sonunda beyniniz İngilizce düşünmeye başlayacak ve bir cevap vermek için zihinsel olarak ana dilinizden tercüme yapmanız gerekmeyecek.

Avustralya'da yaşamak için daha fazla neden mi istiyorsunuz? Uluslararası öğrencilere yönelik bazı haklar

Hakların uygulanması ve tüketicinin korunması söz konusu olduğunda Avustralya tek kelimeyle rakipsizdir. Avustralya uluslararası öğrenciler için en sıkı tüketici korumasına sahiptir. Ayrıca Uluslararası Öğrenciler için Eğitim Hizmetleri (ESOS) Yasası 2000 uyarınca, global ülkelerden gelen öğrencilere sunulan tüm programlar, sıkı hükümet düzenlemelerine tabiidir.

Avustralya ile ilgili 5 ilginç bilgi

 • Avustralya'da 22.000'den fazla program sunan, 1000'den fazla kurum bulunmaktadır.
 • Ülke şu anda yaklaşık 700.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.
 • 10 Avustralyalı’dan 4'ü göçmendir.
 • Avustralya'nın toplam nüfusunun %30'u denizaşırı ülkelerde doğmuştur.
 • Avustralya'da kadınlar, Yeni Zelanda'dan sonra ikinci olarak 1902'de oy kullanma hakkını elde etmişlerdir.

Avustralya'dan nasıl tam burs alabilirim?

Yurt dışı eğitim masrafları birçok uluslararası öğrenci için büyük bir endişe kaynağı olabilir ve sırf bu yüzden birçok öğrenci yurt dışında eğitim hayalinden vazgeçiyor.

Ancak, Avustralya üniversitelerinin lisans veya lisansüstü programlarına devam etmeyi planlıyorsanız, buna uygun birçok finansman seçeneği bulabilirsiniz.

Burs sistemleri normalde liyakate dayalı araçlar üzerine kuruludur ve bir başvuru için yeterlilik gereklilikleri, finansal ihtiyaçlar vb. gibi önceden tanımlanmış gereksinimlerine ihtiyaç vardır.

Avustralya'da yüksek öğrenim için kabul almış öğrenciler, kendilerine hangi kaynakların sunulabileceğini öğrenmek için üniversitelerin resmi web sitesine bakabilirler.

IDP ile Avustralya’da Eğitim Alın

Yurt dışı eğitim süreci, seçtiğiniz üniversiteden (veya okuldan) bir kabul mektubu almaktan ve öğrenci vizenizi onaylatmaktan daha fazlasını içerir. Bu nedenle, sizi tüm bu güçlüklerden kurtarmak için IDP, Avustralya'da okumak isteyen bursiyerlerimize Yurt dışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC), konaklama hizmetleri, vesayet ve sosyal yardım hizmetleri, IDP ISIC öğrenci yardım kartı Özel Öğrenci Temel Hizmetleri, IDP Yardım Hattı ve çok daha fazlasını sağlar!

Avustralya'da okumak için sayısız neden bulabilirsiniz. Başlamak için hazır mısınız?

Avustralya'daki eğitim seçeneklerinizi öğrenmek için IDP danışmanınızdan ÜCRETSİZ randevu alın.

Önerilen makaleler

Avustralya'da Eğitim Bursları

Avustralya'da burs mu arıyorsunuz? Listemize göz atın!

what-we-do-teaser.jpg

IDP'nin farkı nedir?

IDP, yurtdışı eğitim hayatınıza bir adım önde başlamanızı sağlar. Avantajlarımızı öğrenin.

IDP-app-EN-Copy (1).png

IDP Live Uygulaması

IDP Live App birçok faydalı ipucu, tavsiye, kişisel hikayenin yanı sıra uluslararası öğrencilerden ve global kurumlardan gelen videoları sunarak yurt dışı eğitim maceranıza hazırlanmanız için yardımcı oluyor.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?